Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Napsali o nás

Vítejte na stránce divadloteenager.wbs.cz v sekci Napsali o nás

 

Září v Nízkoprahovém klubu Exit

Nízkoprahový klub Exit přiblížil své činnosti veřejnosti. Zúčastnil se festivalu Jičín - město pohádky, celorepublikové informační kampaně „Týden nízkoprahů“ a Dne charity.

Úpravu tohoto bylo Nejnáročnější z akcí a to hlavně z hlediska příprav byla celorepubliková informační kampaň „Týden nízkoprahů“, do které se NZDM Exit zapojil ve dnech 26.9.2013 a 27.9.2013.

V pátek 27.9.2013 si přišli na své milovníci divadla a muzikálů. V 16:00 vystoupil zdejší divadelní spolek složený z klientů klubu se svým představením Upíří ples, které si sami nacvičili. I přes technické problémy, které divadlo postihly, vše dopadlo dobře a diváci si představení náležitě užili.

napsala Oblastní charita Jičín.cz  

 

 

 

Fascinace divadlem v klubu Exit

Jičín – Po dvouleté odmlce ožil opět divadelní soubor v Exitu. Pan režisér Michal Kříž koná dle osvědčeného svého receptu – ze známého muzikálu Petra Maláska a Václava Kopty použil písničky, doplnil je textem klasické pohádky.

 

Melodie jsou dabované. Mluvené slovo a tanec, další pohybové kreace a převleky poctivě nastudovali členové souboru. Sám režisér si po antickém vzoru zahrál ženskou roli matky a tu si náležitě užíval jako i ostatní herečky a herci.
 
Netradičně tu hráli i dospělí. Prostě nebyl k dispozici král a královna, a tak se řeklo rodičům. Takže jméno Plzákových se vyskytovalo v divadelním programu vícekrát.
 
Scéna byla jednoduchá, tak jak umožňovala klubovna Exitu. Využity dveře, židle, stoly. Není skříň? Ale vždyť ona je za dveřmi. Byla i moderní chemická mlha na scéně, namísto kulis se promítalo pozadí na stěnu.
 
Však podstatné na celé inscenaci bylo vysoké nasazení herců ve věku od devíti do třiačtyřiceti let. Radost, či přímo okouzlení divadlem.
O přestávce pravila jedna z maminek: „Můj kluk nepije, nekouří, nikde se nefláká, hraje v Exitu divadlo."
 
A jiná maminka po skončení: „Bylo to pohlazení na duši."⋌Bohumír Procházka
 

Mona Lisa v Exitu pomohla na Haiti

Jičín - Na otázku, kolik je v Jičíně funkčních divadelních souborů už dávno není správná odpověď že dva. Ke Káčku (tam je jich víc – podle věku) a Závěsného divadla, přibylo divadlo v Exitu. Čtyři odehrané premiéry měly úspěch.

 

Nízkoprahový klub, kde tráví svůj volný čas ti, kteří nechodí do žádného kroužku, či sportovního oddílu, našel vedle hraní her, povídání (i rozboru těžší životní situace klientů), tancování a dalších aktivit ještě prkna, která znamenají svět.
 
Pan režisér Michal Kříž (20) vsadil na muzikály. Spojení playbacku s vlastním mluveným slovem zdá se mu být pro divadelní začátečníky snadnější a atraktivní. A po zaháčkování pak může přijít ona divadelní dřina, na kterou se ne každý hned zpočátku chytí. 
 
Ale pozor, jde o divadlo poctivé, pečlivě nastudované, příprava představení představuje víc než půl roku intenzivních zkoušek. Pan režisér přiznává, že studuje dobové reálie, čte beletrii. Pak pomocí muzikálových písniček dá dohromady své představení. Kostýmy, někdy docela nápadité, i jednoduchou scénu připravují si svépomocí. 
 
V sobotu 13. února odehráli pro veřejnost už potřetí svou Monu Lizu. Předchozí představení byla pro školy. Jedenapůlhodinové divadlo, plné známých písniček, ale i nápaditých hereckých kreací, dialogů a neustálého pohybu. Ano, herci v Exitu už překonali bolest mnohých ochotnických představení statického odříkávání rolí. Na jevišti se neustále něco děje, postavy se střídají, i jejich převleky. Gestikulace a mimika je pestrá, náznaky tanečních kreací, s použitím stolu a židlí nápadité.
 
Šikovně scéna využívá dvojích dveří do jevištní části sálu. Paradoxně možná jsou to písničky, které zdají se být někdy zbytečně dlouhé. Křížem napsané, nebo z knih použité dialogy, jsou dobré. Zajisté odborník našel by tu mnohé ke zlepšení. Kupříkladu je třeba dát pozor na řeč – hlasitěji, pomaleji, dbát na výslovnost. 6 hereček a 8 herců ve věku od 10 do 20 let odvedlo dobrou práci. 
 
Pan režisér přiznává, že práce se souborem často není lehká, ale to není nikde. V dobrém vzpomíná na Hanu Krásenskou a Laďku Mařadkovou z jičínského K – klubu, kde bral své herecké začátky. Pan šéf K- klubu říká: „Volnočasová aktivita není způsob sociální práce, ale je prostředkem k sociální práci... . Jinak je to problém všech nízkoprahových klubů po celé ČR - vejít se se svojí činností do zákona o sociálních službách. Stojíme přesně na hraně volnočasového a sociálního prostoru... “. 
 
Tolik problém administrativní. Podstatné ale je, že herečky a herci, tedy žáci, studenti, učni, našli tu skvělé využití volného času a skrze divadlo hrané získávají mnoho dobrého pro své další bytí v divadle zvaném Život. Bohumír Procházka 
 
 
image
3. únor 2010 ... Jičín – Už po čtrnácté budou uděleni Jivínští Štefani. Letos se vyhlášení ... Exit, za to, jak dokazují, že i v nízkoprahovém klubu se může hrát divadlo. Vybrali si, co je ... (Kleopatra, Jack Rozparovač, Mona Lisa aj.) Režie Michal ...
jicinsky.denik.cz/.../jicinsko-jivinsky-stefan-nominace20100202.html
 
V této nominaci jsme se umístili na 22druhem místě z 133mist 
není to sice výhra ale pěké umístění to určitě je 
Všem hercům přejeme hodně úspěchu a spoustu krásných odehraných her
 
 
                                                    

Nominace na Jivínského Štefana - Počin roku 2012

Jivínský Štefan ve Slatinách.

Jivínský Štefan ve Slatinách. Autor: Bohumír Procházka

30.1.2013 11:26

Jičínsko - Jako každý rok opět přinášíme nominace na ocenění Jivínský Štefan, předání cen se letos uskuteční v Ostroměři.Jivínský Štefan je ocenění za pozoruhodný kulturní počin na okrese Jičín. Uděluje ze ve dvou kategoriích: za rok 2012 a za zásluhy dlouhodobé. Dne 25. února v 16 hodin budou v ZŠ v Ostroměři vyhlášení výsledků už 17. ročníku.

22 Exit Jičín Nízkoprahový klub má i herecký soubor. Když je málo herců, pomohou rodiče a sourozenci. Tak se povedl 5. května muzikál „Popelka".

 

 

 

Kat Mydlář v Exitu zapálil a zpívá
Premiéra Kata Mydláře v klubu Exit.

Premiéra Kata Mydláře v klubu Exit. Autor: Bohumír Procházka

včera 09:05

Jičín – V nízkoprahovém klubu Exit na Novém Městě v Jičíně se v sobotu večer odehrála slavná premiéra Kata Mydláře. Bylo nabito – jistě, jak na premiéře bývá, hlavně rodiče a kamarádi.

 

Je to už desáté nastudování v Exitu. Režisér Michal Kříž odhaduje, že by Mydláře mohli hrát osmkrát. Pro veřejnost, pro školy. Ke ztvárnění muzikálu se sešlo 6 žen a 4 muži. Takže museli sáhnout ke kroku, jaký býval v historických divadlech, mužskou roli hraje žena. Přesněji dívka. Celé představení je samozřejmě divadlem mladých. Prý osm měsíců zkoušeli. Nakonec pro nemocmuseli na poslední chvíli i přeobsazovat.

Kat Mydlář je muzikál Michala Davida. V Exitu sáhli po svém obvyklém způsobu – písně byly z playbacku, mluvený text, který upravil pan režisér, byl na hercích. Scénu připravili svépomocí. Byli vázáni na prostory klubu a tak tam, kde nebyly kulisy, posloužila projekce na plátno. Zvukař měl tedy dost práce, obsluhoval zpívání i projekci.

Roli vypravěče a magistra Kellyho, který namíchá ten správný elixír, si napsal pan režisér pro sebe. Zvládnul obojí, včetně inspicie. Byl náležitě v pohybu, někdy bylo třeba začínající herce na scénu přímo přivést. Protože plná třetina herců hrála poprvé. Ale všichni svou roli zvládli. Prostě si divadlo užívali. Našli se zejména v tanečních i jinak pohybových scénách. Někteří z nich své první divadelní návyky získali v K-klubu, ostatní jsou už odchovanci Exitu.

Chvíli potrvá, než si nastudování „sedne". Však někteří herci musí své návyky teprve získat. Možná, ale to platí jako poučení do budoucna, představení sneslo by přikrácení.   Bohumír Procházka

 

 

 

Autor: Redakce

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový by Browse to Save" href="#">editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní by Browse to Save" href="#">tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist